Aktualności

S   P   O   N   S   O   R   Z   Y           K   O   N   K   U   R   S   U

Zakończenie zgłaszania prac

opublikowany: 2017-03-01

W dniu wczorajszym zakończyliśmy przyjmowanie prac konkursowych i rozpoczynamy etap głosowania. Przypominamy, że 100 prac, które uzyskają największą liczbę głosów zostanie zakwalifikowane do finału konkursu. Zachęcajcie więc Wasze rodziny i znajomych do głosowania na Wasze prace.
Pamiętajcie jednak, że głosowanie musi być uczciwe. W przypadku, gdy stwierdzimy, że dana praca zyskała głosy w sposób nieuczciwy zostanie ona zdyskwalifikowana zgodnie z postanowieniami regulaminu konkursu.

Wyniki konkursu

opublikowany: 2015-08-31

Z przyjemnością informujemy, że tegoroczna edycja konkursu została rozstrzygnięta. Do końca wrzesnia uczestnicy, ich nauczyciele oraz szkoły otrzymają dyplomy, zaś laureacji zostaną powiadomieniu o sposobie realizacji nagrody.

Ogłoszenie wyników konkursu

opublikowany: 2015-07-22

Szanowni Nauczyciele, Drodzy Uczniowie
W związku ze zmianą formuły konkursu w bieżącej jego edycji (etap głosowanie internautów na prace) pojawił sie problem, którego skali nie byliśmy w stanie przewidzieć i który jest przyczyną opóźnienia w ogłoszeniu wyników konkursu. Mianowicie duża część uczestników i głosujących postanowiła w nieuczciwy sposób zdobyć liczbę głosów, która umożliwi im wejście do finału konkursu.
Dużo czasu zajęło nam weryfikowanie prawdziwości oddanych głosów i usunięcie tych ewidentnie wskazujących na nadużycia - mamy jednak świadomość, że wciąż część głosów może być wynikiem nadużyć.
Postanowiliśmy jednakże na tym etapie zakończyć weryfikację oddanych głosów i przystąpić do finalnego etapu konkursu tj. oceny prac, aby nie wstrzymywać dalej ostatecznych wyników konkursu. W związku z tym ogłoszenie wyników nastąpi do 20 sierpnia.
Za opóźnienie przepraszamy i zapewniamy, że z tegorocznych doświadczeń wyciągniemy wnioski, tak aby tego typu sytuacje nie miały miejsca w przyszłości.

Zmiany w formule konkursu

opublikowany: 2015-07-01

W ciągu 7 lat trwania konkursu zyskał on wielką popularność nie tylko wśród uczestników lecz również wśród osób postronnych, które chętnie odwiedzały te strony i czytały publikowane tam prace laureatów. Liczba zgłoszonych do konkursu pamiętników przekroczyła w bieżącej edycji 1000, a liczba otrzymywanych zapytań sugeruje dalszy wzrost zainteresowania konkursem. W edycji konkursu 2014/2015 po raz pierwszy każdy odwiedzający strony konkursowe, będzie mógł zagłosować na pamiętniki, które jego zdaniem powinny się zakwalifikować do finału konkursu. Naturalnie prace finałowe będą jak dotąd oceniane przez specjalne jury lektorów języków obcych Szkoły Języków GLOSSA.

Nowe strony konkursu

opublikowany: 2015-06-25

Zmieniliśmy wygląd stron konkursowych. Najważniejsza ze zmian, to możliwość czytania wszystkich zgłoszonych w konkursie pamiętników, a nie tylko jak dotąd prac laureatów. W ten sposób będzie można poznać wiele świetnych prac, które z racji bardzo wysokiego poziomu konkursu, nie znalazły się wśród prac nagrodzonych. Życzymy niezapomnianych wrażeń podczas lektury!

Przedłużenie terminu zgłaszania prac

opublikowany: 2015-03-06

W związku z tym, że pojawiły się problemy techniczne związanych z przeciążeniem serwera w ostatnich dniach lutego 2015, postanowiliśmy przedłużyć termin wysyłania prac konkursowych na Kartkę z Pamiętnika. Prace można zgłaszać do końca marca 2015.

Głosowanie na pamiętniki

opublikowany: 2015-03-01

Rozpoczynamy etap głosowania na pamiętniki, na podstawie którego internauci wybiorą finalistów konkursu. Przypominamy, że głosy oddawane na finalistów będą weryfikowane i w przypadku stwierdzenia nadużyć uczestnik konkursu może zostać zdyskwalifikowany.