Kursy językowe za granicą

pytania i odpowiedzi

 

Czy oferowane przez SJO GLOSSA kursy są również odpowiednie dla osób rozpoczynających naukę danego języka od podstaw?

Tak, kursy języka ogólnego oferowane przez SJO GLOSSA są odpowiednie dla osób na każdym poziomie zaawansowania. W większości lokalizacji osoby posiadające już pewną znajomość języka mogą rozpocząć naukę w dowolny poniedziałek, natomiast kursy dla osób zupełnie początkujących mają swoją edycję raz lub dwa razy w miesiącu w ściśle określonych terminach. W przypadku kursów egzaminacyjnych zwykle wymagany jest określony minimalny poziom znajomości języka.

 

Ilu Polaków będzie się uczyć ze mną w tej samej grupie?

Staramy się tak do bierać szkoły w naszej ofercie, aby Polaków było w nich poniżej 3%. Taki udział procentowy sprawia, że nauka jest bardziej skuteczna, a szanse na to, że w grupie spotka się rodaków są minimalne.

 

Moje dziecko ma 17 lat, jaki kurs jest dla niego bardziej odpowiedni: „obóz młodzieżowy” czy „dla dorosłych”?

Wszystko zależy od osobowości dziecka. Kursy młodzieżowe oprócz nauki oferują bogaty program pozalekcyjny, dzieci przez całą dobę pozostają pod opieką i nie mają tak wielu okazji do własnych inicjatyw, jeśli chodzi o organizowanie sobie czasu. Natomiast kursy skierowane do dorosłych dają uczestnikom pełną swobodę spędzania wolnego czasu. Podczas tych kursów szkoły także organizują zajęcia pozalekcyjne, które są opcjonalne. Obydwa rodzaje kursów różnią się także ceną.

 

Czy organizując wyjazd na kurs pobierają Państwo dodatkową prowizję?

Za pośrednictwo w organizacji wyjazdu na kurs nie pobieramy dodatkowej prowizji, a oferowane przez nas ceny często są o kilka procent niższe niż oficjalne opłaty podawane przez szkoły. Pobierana opłata administracyjna pokrywa koszty obsługi wyjazdu, w tym kosztownych przelewów zagranicznych.

 

Na ile wcześniej, przed planowanym rozpoczęciem kursu, należy się zapisać?

Przy planowanym wyjeździe w okresie letnim (czerwiec/wrzesień), aby mieć pewność, że na wybranym przez nas kursie będą wolne miejsca najlepiej rezerwować miejsce na około 4 miesiące przed planowanym rozpoczęciem zajęć. W tym celu należy przesłać do nas wypełniony formularz zgłoszeniowy, umowę oraz wpłacić depozyt. Poza szczytem sezonu na załatwienie formalności wystarczą 2 miesiące. W wyjątkowych przypadkach, w miarę dysponowania wolnymi miejscami dokonujemy zapisów w krótszych terminach.

 

Mieszkam poza Krakowem, czy posiadają Państwo swoje oddziały w innych miastach?

SJO GLOSSA obsługuje klientów z całej Polski ze swojej centrali w Krakowie. Bazując na komunikacji e-mailowej, telefonicznej i faksowej jesteśmy w stanie zapewnić sprawną obsługę każdemu Klientowi niezależnie od jego miejsca zamieszkania.

 

Czy SJO GLOSSA może mi pomóc w organizacji transportu i zakupie ubezpieczenia?

Oczywiście, na życzenie zakupujemy w imieniu Klienta bilet lotniczy lub autokarowy w oparciu o dostępne na rynku oferty. Również pośredniczymy w zakupie polisy ubezpieczeniowej. Dodatkowo oferujemy usługę transferu, która polega na tym, że po przyjeździe na lotnisko uczestnik kursu jest odbierany przez przedstawiciela szkoły i zawożony na miejsce zakwaterowania. Za pomoc w powyższych kwestiach związanych z wyjazdem nie pobieramy dodatkowych opłat.

 

Jakie dokumenty otrzymam od Państwa po zgłoszeniu się na kurs i kiedy dostanę adres zakwaterowania?

Przed wyjazdem na kurs wysyłamy potwierdzenie uczestnictwa w kursie oraz szczegółowe informacje dotyczące dojazdu do szkoły oraz miejsca zakwaterowania. Dokumenty te wysyłamy zwykle około 2-3 tygodnie przed rozpoczęciem kursu. O ile Klient nie zażyczy sobie inaczej, wszystkie dokumenty wysyłane są w wersji elektronicznej (e-mail).

 

Czy będąc na miejscu mogę dokupić dodatkowo lekcje indywidualne lub zdecydować się na przedłużenie kursu?

Na ogół poza sezonem letnim, będąc na miejscu można się zdecydować na dodatkowe lekcje indywidualne lub zadecydować o przedłużeniu pobytu na kursie. W obu powyższych sytuacjach prosimy kontaktować się z SJO GLOSSA, abyśmy mogli zagwarantować Państwu korzystniejszą cenę niż w przypadku bezpośredniego zapisu w szkole.

 

Czy program pozalekcyjny oraz wycieczki są wliczone w cenę kursu?

W wielu szkołach w cenę kursu wliczony jest podstawowy program zajęć pozalekcyjnych (np. uczestnictwo w pokazach filmów, wykładach, wspólnych wyjściach do pubów i restauracji czy dyskotek), natomiast pozostałe punkty programu, w szczególności wycieczki są dodatkowo płatne. Płatne są na ogół także koszty konsumpcji, bilety wstępu i przejazdy.

 

Czy zajęcia językowe odbywają się także w dni świąteczne?

W zdecydowanej większości szkół w dniach świątecznych nie są prowadzone zajęcia. Nie są one także odrabiane ani nie jest w związku z tym zwracana część opłat za kurs. Dlatego też proponujemy przed zamówieniem kursu kontakt z nami w celu sprawdzenia, czy w planowanym terminie kursu nie wypadają dni świąteczne.

 
 
W przypadku dodatkowych pytań, prosimy o kontakt z naszymi doradcami: kontakt